Ma azokat az édesapákat ünnepeljük, akik minden nap ott vannak gyermekeik mellett türelemmel, szeretettel, erővel és kitartással.
Külön köszöntjük az autizmussal élő gyermekeket nevelő apukákat, akik számtalan kihívással néznek szembe, mégis újra és újra bizonyítják, hogy a szeretet, az elfogadás és a jelenlét az egyik legnagyobb ajándék, amit egy gyermek kaphat.
Köszönjük, hogy támaszt nyújtotok, bátorítotok, védelmeztek és hisztek gyermekeitekben minden egyes napon.
Boldog Apák napját kívánunk minden édesapának! 💙 ... See MoreSee Less
Boldog apák napját nem csak az édesapáknak, hanem a nevelőapáknak, mostohaapáknak, pótapáknak, örökbefogadó apáknak, keresztapáknak és minden olyan férfinak, aki szeretettel, gondolkodással fordul akár a családjában, akár a baráti társaságában, akár a környezetében élő gyermekek felé. 🫶
Köszönjük
Köszike!😘
🩵🩵 egy életen át 🩵🥰
Köszönjúk szépen.
Boldog Apák napját kivanok gyermekeim édes apjanak, unokaim apukainak, edes apámnak és aposom nak boldog meny beli apak napját kivanok❤️❤️❤️❤️🖤🖤
🤔Ma az édesapák lelkiismeretes munkáját és szeretetét ünnepeljük szerte a világon. Köszöntjük őket és megköszönjük nekik azt a Jóságot, amit életünkben kapunk Tőlük. Ezért engedjétek meg nekem minden kedves Dédnagyapák, Nagyapák és Édesapák, hogy tiszta szívből kívánjak sok szeretettel Nektek a magam, és a többi gyermek nevében: NAGYON BOLDOG APÁK NAPJÁT ÉS A GONDVISELŐ JÓISTEN VIGYÁZZON RÁTOK!🥳🎁🎂🎉💐🍻🍾🥂👨👴🙏🥹
Én átlagától eltérően a fiam bátyjának köszönöm meg. Minden nap, hogy a testvére apjaként viselkedve segíti a napjait. Köszönöm Bognár Péter. 🩵
Végre valaki aki meg emlékszik rólunk!🙂👍
Minden kedves édes apának boldogságot kívánok sok szeretettel
Akik már nincsenek,köztünk azokra is.szeretettel gondolunk.apak napja alkalmából
Van egy jó hírünk: maradt még néhány darab a Love Bag, Micro Love Bag és Eco bőr Love Bag táskákból, valamint Pulcsi és a Charm Hope plüssmackókból is.
Ha lemaradtál volna róluk tavasszal, most még beszerezheted őket – ráadásul a vásárlásoddal továbbra is alapítványunk munkáját támogatod. 💙
Ne várj túl sokáig, a készlet már erősen véges! Csapj le a kedvencedre, amíg még elérhető. ✨ ... See MoreSee Less
Barbinek Paula színésznő az Autitok sorozatunk legújabb részében bemutatja nektek azokat a dolgokat és hétköznapi helyzeteket, amelyek az autizmus spektrum zavarra és/vagy az ADHD-ra utaló jelekre, illetve ezekkel járó állapotokra utalhatnak. ... See MoreSee Less
De jó is lenne ha ennyi lenne az autizmus 🤔 nem tudom ki mesélte hogy ez az autizmus de nem hiszem hogy látott akár egyet is vagy töltött vele legalább 24 órát. Megsúgom nincs 2 egyforma hasonló tünet van esetleg de még az se egyforma úgyhogy kb lehetetlen egy általánosításba leírni eljátszani.
Sztem ez a 4 "tünet" még egyáltalán nem tartozik az autizmus kategóriába ...
Ugyan ez van a pisiléssel. Inkább kiizzadom, de nem kelek fel a gép mellől, ha flowban vagyok🤗
Tudom, hogy nem fekete fehér, de ezeknek egy resze nem inkabb adhd tunet?
Pénz az egész..remélem el lesztek számoltatva! Fogalmad sincs milyen a valódi autista ember.
Akkor minden mgűvész autista😀
Hú, igen ez tényleg így van,nálunk is.
Elnézést,ezeket èn meg durvábban be szoktam szugerálni magamban...🤔😀🤣 Akkor akkor akkor ènis mondhatom magamra ezt az igazán nehéz betegséget,amit ennél a videónál sokkal rosszabbul lehet kezelni a külvilágban.?! 😬🫢
Ezt hozom Adhd-val🤣
Esetleg pelenka ??
Ez rám vall, és más tüneteket is tapasztalok. Fiam autista. Én elfogadtam magam és a fiamat is. Együtt fejlődünk.
Nem értem ezt! Minek kell eljátszani egy autista karaktert! A La mujer perfectában is túlzásként ábrázolták Monica Spear munkásságát. Én érintett vagyok az autizmusban. Egy ilyen figurát ha eljátszik valaki félreérthető helyzetbe hozhatja az érintetteket.
Akkor mindenki az ebben a rohanó világban?? 😱
És így történnek 🙂
„Fogalom és értelmezési zavaroktól zeng a tudatlanság.”
Akkor én is autista vagyok 😂😂😂
Az vagyok. 60 évesen jöttem rá
Akkor miért mondtad az Àzsiàba ,hogy autó vagy ? Tipikus magyar hazug ember te vagy .Mani Mani Mani ez az ami nekem fàj !😃
Ki ez a megélhetési viselkedèsszakértö?Szánalmas 🤡
Köszönjük a Kemenes Cukrász Manufaktúrának a támogatást! 💙 Hálásak vagyunk a Kemenes Cukrász Manufaktúrának, amiért áprilisban csatlakozott a Kék Április kampányunkhoz, melynek során egész áprilisban a Kék gesztenyeszívek és a Kék minyonok értékesítéséből származó bevétellel támogatták alapítványunk munkáját, így összesen 404.400.- forint adomány érkezett hozzánk. Köszönjük az összefogást, az elkötelezettséget és a bizalmat! 💙 ... See MoreSee Less
Milyen érzés az, amikor hosszú évek után végre kiderül, hogy miért érezted egész addigi életedben magad másnak? Fekete Gy. Viktor az Autitok sorozat legújabb részében elmeséli mikor és hogyan jött a felismerés, ami miatt diagnosztizálták és hogyan érintette, dolgozta fel a kapott válaszokat. Nálatok ez hogyan zajlott? ... See MoreSee Less
Oh istenem! En kozel voltam a 60-hoz amikor ugymond "ondiagnosztizaltam "magam.
Utolag teljesen megertettem magamat.😊Egyszeribe magyarazatot talaltam sok fura dolgomra.
Mindig tudtam, hogy van velem valami "baj".
De mindet betudtam sanyaru, szeretetlen gyermekkoromnak.
A magzati eletemben tapasztalt negativ fogadtatasnak, majd a hanyodasomnak 1 eves koromig.
Aztan 1-5.5 eves koromig egy kis paradicsomban, ahol nevelt engem egy idosebb, rokon hazaspar (penzert) nagy nagy szeretetben, megkaptam mindent, amibol egesz eletemben taplalkozom.
Utana anyam mellett , apam nagyzolos, gyulolkodese kozepette, mostohaapam rettenetes agresszivitasat latva, benne elve, valahogy felnottem. Minden furcsasagomat betudtam ennek.
Aztan idos koromra mindent megertettem. Azt is, hogy az autizmusnak egy enyhe formaja, isten vagy a sors, vagy a vak szerencse ajandeka , mindegy hogy nevezzuk, de ez tette lehetove nekem azt, hogy ne bolonduljak meg, hanem szepen turjek es aranylag boldog lehessek a sajat kis altalam letrehozott gondolatvilagomban. Hogy tuleljek...
Minden esetre az emberek sosem ertettek meg engem es en meg utaltam oket ezert.
Mindig a kis allatokhoz vonzodtam, azokat szerettem es a novenyeket.
Most boldog vagyok vegre! Van szep kis kertem, kiskutyaim, cicaim, madaraim.
Imadom oket!
egy véletlen miatt szembe jött velem egy poszt másfél hónapja. Akkor azt éreztem lehet jobban bele kellene mélyednem. Majd kértem egy időpontot tesztre. Ma lesz az első alkalom. Izgulok, és várom mi lesz 🙂
Majdnem 49 évesen kaptam diagnózist... Idén év elején. Nekem azért volt nagyon nehéz, mert CP-s mozgássérült vagyok, és sokáig arra fogtak mindent. Írtam egy maxpontos szakdogát azt kutatva, hogy miért vagyok ennyire más. Nem jöttem rá 😀 Kislányom diagnózisa után speciális érdeklődésem lett az autizmus, de ígyis eltelt jó 3-4 év, mire először be mertem vallani magamnak, hogy összeállt minden. Nekem hatalmas fájdalmam, hogy Édesanyámnak nem tudtam elmondani, hogy nem a mozgássérültségem miatt vagyok ilyen, amilyen. És tudom, megfogtam a lényeget, de látom, hogy Viktor is balkezes. (Kifejezetten sok balkezes autista barátom van). Most tanulom magam újra a neurodivergenciám mentén. Nos, nem egyszerű.
Köszönöm szépen hogy mindezt megosztod!
Koszonjuk a munkadat!
most multam 34, bamm üdv Audhd diagnozis...
Kisebbik fiam nemrég 14 évesen kapott diagnózist,ami egy megkönnyebülést hozott magával,de titkon már 2 éve sejtettem,hogy mi áll fent nála,csak végig kellett járni a köröket. Nem beszélve nagyon okos inteligens fiatalember. 🙂 Legyen mindenki büszke a különleges gyermekére!
Sajnos van szülő, mint anyukám, aki ettől lett agresszív, nem tudta elviselni, hogy az ő vére "rossz". Bátyámat intézetbe rakta, engem pedig kitagadott, amikor megtudta, hogy ez nem magatartásbeli hiba csak
Szia.Hoztad is az autizmus "kritériumait?" sorbarendezés stb?..vagy ez már elavult?
Mintha a lányunk útját mondanád végig 18 éves koráig mikor bebizonyosodott miért más mint a többiek 🤗
Az én sztorim is nagyon hasonló. Én 28 évesen kaptam meg a diagnózist ‘öndiagnózis’ után.
Köszönet a Budapesti Operettszínház jótékonysági gálájáért! 💙 Hálás szívvel köszönjük a Budapesti Operettszínház művészeinek, alkotóinak és minden közreműködőnek, hogy idén is megrendezték az Együtt az Autistákért Gálát. Az est során csodálatos operett- és musicalrészletek hangzottak el, amelyek nemcsak felejthetetlen élményt nyújtottak a közönségnek, hanem egy fontos ügyet is szolgáltak. 💫 Külön köszönjük a közönség nagylelkű támogatását, amelynek köszönhetően idén 2.166.000,- forint gyűlt össze, és ezzel közvetlenül segítette az alapítvány munkáját. Ez az összefogás ismét megmutatta, milyen erő rejlik a közösségben és a művészet erejében. Köszönjük, hogy velünk voltak, és hogy idén is együtt tehettünk egy elfogadóbb, támogatóbb világért! ✨ ... See MoreSee Less
💙 Apák napja 💙
Ma azokat az édesapákat ünnepeljük, akik minden nap ott vannak gyermekeik mellett türelemmel, szeretettel, erővel és kitartással.
Külön köszöntjük az autizmussal élő gyermekeket nevelő apukákat, akik számtalan kihívással néznek szembe, mégis újra és újra bizonyítják, hogy a szeretet, az elfogadás és a jelenlét az egyik legnagyobb ajándék, amit egy gyermek kaphat.
Köszönjük, hogy támaszt nyújtotok, bátorítotok, védelmeztek és hisztek gyermekeitekben minden egyes napon.
Boldog Apák napját kívánunk minden édesapának! 💙 ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Boldog apák napját nem csak az édesapáknak, hanem a nevelőapáknak, mostohaapáknak, pótapáknak, örökbefogadó apáknak, keresztapáknak és minden olyan férfinak, aki szeretettel, gondolkodással fordul akár a családjában, akár a baráti társaságában, akár a környezetében élő gyermekek felé. 🫶
Köszönjük
Köszike!😘
🩵🩵 egy életen át 🩵🥰
Köszönjúk szépen.
Boldog Apák napját kivanok gyermekeim édes apjanak, unokaim apukainak, edes apámnak és aposom nak boldog meny beli apak napját kivanok❤️❤️❤️❤️🖤🖤
🤔Ma az édesapák lelkiismeretes munkáját és szeretetét ünnepeljük szerte a világon. Köszöntjük őket és megköszönjük nekik azt a Jóságot, amit életünkben kapunk Tőlük. Ezért engedjétek meg nekem minden kedves Dédnagyapák, Nagyapák és Édesapák, hogy tiszta szívből kívánjak sok szeretettel Nektek a magam, és a többi gyermek nevében: NAGYON BOLDOG APÁK NAPJÁT ÉS A GONDVISELŐ JÓISTEN VIGYÁZZON RÁTOK!🥳🎁🎂🎉💐🍻🍾🥂👨👴🙏🥹
Én átlagától eltérően a fiam bátyjának köszönöm meg. Minden nap, hogy a testvére apjaként viselkedve segíti a napjait. Köszönöm Bognár Péter. 🩵
Végre valaki aki meg emlékszik rólunk!🙂👍
Minden kedves édes apának boldogságot kívánok sok szeretettel Akik már nincsenek,köztünk azokra is.szeretettel gondolunk.apak napja alkalmából
Boldog apák napját kívánok minden. Édes apáknak🩵🩵❤️
Köszönöm szépen 🩵❤️🩵
Köszi☺️
Boldog apák napját!💙
Köszönöm szépen és viszont kívánom én is minden apának és egyedül álló apáknak is.
Köszönöm szépen viszont kívánom minden apának Isten áldásával
Boldog apat napjat ott fent a mennyben . Szeretlek draga edesapam.
Boldog apák napot kívánok minden apának. Szép vasárnapot kívánok
😭😭
💙💙💙💙
🙏💙
View more comments
Emlékeztek még a NINI 💙 áprilisi kollekciójára?
Van egy jó hírünk: maradt még néhány darab a Love Bag, Micro Love Bag és Eco bőr Love Bag táskákból, valamint Pulcsi és a Charm Hope plüssmackókból is.
Ha lemaradtál volna róluk tavasszal, most még beszerezheted őket – ráadásul a vásárlásoddal továbbra is alapítványunk munkáját támogatod. 💙
Ne várj túl sokáig, a készlet már erősen véges! Csapj le a kedvencedre, amíg még elérhető. ✨ ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Barbinek Paula színésznő az Autitok sorozatunk legújabb részében bemutatja nektek azokat a dolgokat és hétköznapi helyzeteket, amelyek az autizmus spektrum zavarra és/vagy az ADHD-ra utaló jelekre, illetve ezekkel járó állapotokra utalhatnak. ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Ez normál esetben nem így van ?
De jó is lenne ha ennyi lenne az autizmus 🤔 nem tudom ki mesélte hogy ez az autizmus de nem hiszem hogy látott akár egyet is vagy töltött vele legalább 24 órát. Megsúgom nincs 2 egyforma hasonló tünet van esetleg de még az se egyforma úgyhogy kb lehetetlen egy általánosításba leírni eljátszani.
Sztem ez a 4 "tünet" még egyáltalán nem tartozik az autizmus kategóriába ...
Ugyan ez van a pisiléssel. Inkább kiizzadom, de nem kelek fel a gép mellől, ha flowban vagyok🤗
Tudom, hogy nem fekete fehér, de ezeknek egy resze nem inkabb adhd tunet?
Pénz az egész..remélem el lesztek számoltatva! Fogalmad sincs milyen a valódi autista ember.
Akkor minden mgűvész autista😀
Hú, igen ez tényleg így van,nálunk is.
Elnézést,ezeket èn meg durvábban be szoktam szugerálni magamban...🤔😀🤣 Akkor akkor akkor ènis mondhatom magamra ezt az igazán nehéz betegséget,amit ennél a videónál sokkal rosszabbul lehet kezelni a külvilágban.?! 😬🫢
Ezt hozom Adhd-val🤣
Esetleg pelenka ??
Ez rám vall, és más tüneteket is tapasztalok. Fiam autista. Én elfogadtam magam és a fiamat is. Együtt fejlődünk.
Nem értem ezt! Minek kell eljátszani egy autista karaktert! A La mujer perfectában is túlzásként ábrázolták Monica Spear munkásságát. Én érintett vagyok az autizmusban. Egy ilyen figurát ha eljátszik valaki félreérthető helyzetbe hozhatja az érintetteket.
Akkor mindenki az ebben a rohanó világban?? 😱
És így történnek 🙂
„Fogalom és értelmezési zavaroktól zeng a tudatlanság.”
Akkor én is autista vagyok 😂😂😂
Az vagyok. 60 évesen jöttem rá
Akkor miért mondtad az Àzsiàba ,hogy autó vagy ? Tipikus magyar hazug ember te vagy .Mani Mani Mani ez az ami nekem fàj !😃
Ki ez a megélhetési viselkedèsszakértö?Szánalmas 🤡
En mar utalom ezt a kurva szar mot
Kész vicc vicc amit mondasz..semmi köze hozzá..szánalmas barom 🤬🤬🖕🖕🖕🖕🖕 nyomorult szarházi
View more comments
Köszönjük a Kemenes Cukrász Manufaktúrának a támogatást! 💙
Hálásak vagyunk a Kemenes Cukrász Manufaktúrának, amiért áprilisban csatlakozott a Kék Április kampányunkhoz, melynek során egész áprilisban a Kék gesztenyeszívek és a Kék minyonok értékesítéséből származó bevétellel támogatták alapítványunk munkáját, így összesen 404.400.- forint adomány érkezett hozzánk.
Köszönjük az összefogást, az elkötelezettséget és a bizalmat! 💙 ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Milyen érzés az, amikor hosszú évek után végre kiderül, hogy miért érezted egész addigi életedben magad másnak? Fekete Gy. Viktor az Autitok sorozat legújabb részében elmeséli mikor és hogyan jött a felismerés, ami miatt diagnosztizálták és hogyan érintette, dolgozta fel a kapott válaszokat.
Nálatok ez hogyan zajlott? ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Oh istenem! En kozel voltam a 60-hoz amikor ugymond "ondiagnosztizaltam "magam. Utolag teljesen megertettem magamat.😊Egyszeribe magyarazatot talaltam sok fura dolgomra. Mindig tudtam, hogy van velem valami "baj". De mindet betudtam sanyaru, szeretetlen gyermekkoromnak. A magzati eletemben tapasztalt negativ fogadtatasnak, majd a hanyodasomnak 1 eves koromig. Aztan 1-5.5 eves koromig egy kis paradicsomban, ahol nevelt engem egy idosebb, rokon hazaspar (penzert) nagy nagy szeretetben, megkaptam mindent, amibol egesz eletemben taplalkozom. Utana anyam mellett , apam nagyzolos, gyulolkodese kozepette, mostohaapam rettenetes agresszivitasat latva, benne elve, valahogy felnottem. Minden furcsasagomat betudtam ennek. Aztan idos koromra mindent megertettem. Azt is, hogy az autizmusnak egy enyhe formaja, isten vagy a sors, vagy a vak szerencse ajandeka , mindegy hogy nevezzuk, de ez tette lehetove nekem azt, hogy ne bolonduljak meg, hanem szepen turjek es aranylag boldog lehessek a sajat kis altalam letrehozott gondolatvilagomban. Hogy tuleljek... Minden esetre az emberek sosem ertettek meg engem es en meg utaltam oket ezert. Mindig a kis allatokhoz vonzodtam, azokat szerettem es a novenyeket. Most boldog vagyok vegre! Van szep kis kertem, kiskutyaim, cicaim, madaraim. Imadom oket!
egy véletlen miatt szembe jött velem egy poszt másfél hónapja. Akkor azt éreztem lehet jobban bele kellene mélyednem. Majd kértem egy időpontot tesztre. Ma lesz az első alkalom. Izgulok, és várom mi lesz 🙂
Majdnem 49 évesen kaptam diagnózist... Idén év elején. Nekem azért volt nagyon nehéz, mert CP-s mozgássérült vagyok, és sokáig arra fogtak mindent. Írtam egy maxpontos szakdogát azt kutatva, hogy miért vagyok ennyire más. Nem jöttem rá 😀 Kislányom diagnózisa után speciális érdeklődésem lett az autizmus, de ígyis eltelt jó 3-4 év, mire először be mertem vallani magamnak, hogy összeállt minden. Nekem hatalmas fájdalmam, hogy Édesanyámnak nem tudtam elmondani, hogy nem a mozgássérültségem miatt vagyok ilyen, amilyen. És tudom, megfogtam a lényeget, de látom, hogy Viktor is balkezes. (Kifejezetten sok balkezes autista barátom van). Most tanulom magam újra a neurodivergenciám mentén. Nos, nem egyszerű.
Köszönöm szépen hogy mindezt megosztod!
Koszonjuk a munkadat!
most multam 34, bamm üdv Audhd diagnozis...
Kisebbik fiam nemrég 14 évesen kapott diagnózist,ami egy megkönnyebülést hozott magával,de titkon már 2 éve sejtettem,hogy mi áll fent nála,csak végig kellett járni a köröket. Nem beszélve nagyon okos inteligens fiatalember. 🙂 Legyen mindenki büszke a különleges gyermekére!
Sajnos van szülő, mint anyukám, aki ettől lett agresszív, nem tudta elviselni, hogy az ő vére "rossz". Bátyámat intézetbe rakta, engem pedig kitagadott, amikor megtudta, hogy ez nem magatartásbeli hiba csak
Szia.Hoztad is az autizmus "kritériumait?" sorbarendezés stb?..vagy ez már elavult?
Mintha a lányunk útját mondanád végig 18 éves koráig mikor bebizonyosodott miért más mint a többiek 🤗
Az én sztorim is nagyon hasonló. Én 28 évesen kaptam meg a diagnózist ‘öndiagnózis’ után.
❤️
Ki mondja hogy baj van veled?
View more comments
Köszönet a Budapesti Operettszínház jótékonysági gálájáért! 💙
Hálás szívvel köszönjük a Budapesti Operettszínház művészeinek, alkotóinak és minden közreműködőnek, hogy idén is megrendezték az Együtt az Autistákért Gálát.
Az est során csodálatos operett- és musicalrészletek hangzottak el, amelyek nemcsak felejthetetlen élményt nyújtottak a közönségnek, hanem egy fontos ügyet is szolgáltak.
💫 Külön köszönjük a közönség nagylelkű támogatását, amelynek köszönhetően idén 2.166.000,- forint gyűlt össze, és ezzel közvetlenül segítette az alapítvány munkáját.
Ez az összefogás ismét megmutatta, milyen erő rejlik a közösségben és a művészet erejében.
Köszönjük, hogy velünk voltak, és hogy idén is együtt tehettünk egy elfogadóbb, támogatóbb világért! ✨ ... See MoreSee Less
Comment on Facebook